15.04.2015 o 15:20

Jak dodać własne konto pocztowe w Mozilla Thunderbird?

Witam.

Nie będę tutaj pisał, że warto mieć program pocztowy Mozilla Thunderbird niż co chwile sprawdzać stronę z pocztą, ale pokaże wam jak dodać konto pocztowe.

Na początek po zainstalowaniu programu, wchodzimy w zakładkę Plik -> Utwórz -> Konfiguracja konta e-mail.

Wyskoczy nam okienko które trzeba wypełnić danymi takimi jak imię, nazwisko, adres e-mail i hasło naszego konta pocztowego.Następnie klikamy Kontynuuj. Wyświetli komunikat o wyszukiwaniu serwera, gdy wyszuka, to wyświetli nam wybór serwera poczty przychodzącej, między IMAP, a POP3.Po kliknięciu Gotowe może nam wyskoczyć prośba o potwierdzenie certyfikatu bezpieczeństwa poczty. Klikamy Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa, po kliknięciu tego zamknie nam okno i powinno sprawdzać poprawność adresu e-mail i hasła. Gdy wszystko będzie dobrze okno zostanie zamknięte, a konto dodane do listy adresów e-mail.

Mimo dobrze podanego adresu e-mail i hasła wyskakuje błąd, to prawdopodobnie są inne adresy serwerów do połączenia niż domyślne. W takim przypadku trzeba je zmienić poprzez przycisk Konfiguracja zaawansowana.Możliwe, że albo porty są błędne albo nazwa użytkownika. Najlepiej na stronie lub serwerze na jakim mamy swoją pocztę sprawdzić jakie są adresy i porty serwerów i takie ustawić w Tunderbirdzie.

Jeśli nadal to nic nie da, to trzeba pokombinować z nazwą użytkownika. W moim przypadku na jednym serwerze działa sama nazwa (bez @demona.dot), a w innym przypadku nazwa@domena.dot.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam
DraG

Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies