12.04.2015 o 22:47

Powoli nadchodzi Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Czas Ultrona, to kolejna część z serii Marvela. Marvel jest dystrybucją, która oprócz filmów tworzy także komiksy i seriale (np. Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D) z takimi samymi bohaterami jak w filmach, oprócz tego tworzy też gry i od niedawna także muzykę (pod filmy).

Wracając do Avengers: Czas Ultrona, jest to kolejna część, po Strażnikach Galaktyki. Po zwiastunie bardziej wygląda na kontynuację Iron Man 3 albo Avengers, uważam tak, ponieważ oglądałem Strażników Galaktyki i moim zdaniem trochę odwraca uwagę widza od pozostałych części Fazy II. Ale to tylko moja opinia i wcale nie znaczy, że jest dobra.

Dla ciekawskich, listę całej serii można zobaczyć na https://pl.wikipedia.org/...Cinematic_Universe.

No więc co się dzieje w Avengers: Czas Ultrona?
Ze zwiastunu można wywnioskować, że akcja zaczyna się w domu Tony-ego Starka, gdzie siedzą tacy bohaterowie jak Thor, Kapitan Ameryka, Natasha Romanoff, Clint Barton, Pułkownik James Rhodes,
Maria Hill i oczywiście sam Tony Stark.

Rozmawiają sobie popijając piwko, śmiejąc się, a Tony Stark, James Rhodes i Kapitan Ameryka próbują podnieść młot Thora, ale oczywiście nie są wstanie podnieść ponieważ "nie są godni jego mocy oraz władzy w Azgardzie".

Po chwili pojawia się na zniszczony robot produkcji Tony-ego Starka, którego obecność wszystkich zamurowała. Tenże robot wypowiada słowa "Godni. Jak moglibyście być? Marionetki, zaplątane... w sznurki" i tutaj podnośni drugiego robota za głowę, a następnie miażdży głowę w ręce.  Wypowiada słowo "Sznurki" i rzuca robota.

No i tutaj urywa się scena. Zgaduję, że robot został zniszczony przez, któregoś z naszych bohaterów. A robot ten był sterowany przez Ultrona o którym dowiemy się później.

Zgaduję dalej, że w czasie gdy bohaterowie zastanawiają się co się stało, Tony Stark odkrywa, że to przez Ultrona, którego stworzył jak sam powiedział "Chciałem stworzyć pancerz dla Ziemi, a stworzyłem potwora".

Ultron jest sztuczną, inteligentną maszyną, który uznał, że nie będzie robił tego co powinien, czyli chronić ziemi, bo ludzie mają nadzieję, że on ich obroni. Jak wiecie, powód poznamy w czasie oglądania filmu. Bo nawet ja nie jestem wstanie się domyślić jaki jest tego powodu.

No i ze zwiastunu można zauważyć, że Ultron ma swoich dwóch poddanych (ludzi), którzy posiadają jakieś moce. W filmie nazywają się
Pietro Maximoff oraz Wanda Maximoff. Patrząc na to iż mają takie samo nazwisko, to pewnie są rodzeństwem lub małżeństwem, ale stawiam, że bardziej rodzeństwem.

Oprócz nich Ultron stworzył swoją armię robotów i będzie próbował zniszczyć Ziemię, ale na szczęście są nasi bohaterowie, którzy uratują naszą Ziemie.

Za jaką cenę? Jakie będą zniszczenia? Dowiemy się tego gdy obejrzymy film w kinie, w dniu premiery - w Polsce jest to 7 Maja.

Szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać, ponieważ uwielbiam filmy produkcji Marvela, a zwłaszcza Iron Man-a. Mimo, że ta postać wydaje się nie realna, to znając życie są już osoby, które próbują stworzyć taką latającą zbroję i nie zdziwię się jak komuś się to uda.

Źródła na podstawie, których napisałem powyższą opinię:
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=cjF9-9Sysgs
Zwiastun 2: https://www.youtube.com/watch?v=R2A5ZtRdM4Y
Wilmweb: https://www.filmweb.pl/film/Avengers...Czas+Ultrona-2015-637247

Komentarze
© 2010 - 2023 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies