12.03.2015 o 21:29

Jak naprawić połamane słuchawki? Złamany pałąk

Witam.

Jeśli zdarzył się pech i przez przypadek połamałeś sobie słuchawki, a nie stać Cię na zakup nowych, to zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Przedstawię Ci sposób w jaki ja sam naprawiłem swoje stare słuchawki, które miały połamany "pałąk".

Co to jest pałąk?
To część słuchawek odpowiadająca za utrzymanie ich na głowie.

Tak wygląda złamanie jakie mi się przytrafiło.W jaki sposób je naprawiłem?
To proste, standard, to jakiś dobry klej. Ale to nie wystarcza, ponieważ potrzeba czegoś co usztywni złamany fragment. Najlepiej kawałek jakiegoś plastiki. Ja wykorzystałem starą dyskietkę.Wyciąłem odpowiedni pasek, a resztę dyskietki wyrzuciłem.Teraz musimy posmarować klejem jeden z fragmentów pałąka. Ja wybrałem lewy i posmarowałem jak na zdjęciu.Czyli fragmenty stykania się wszystkich plastikowych fragmentów. Teraz przykładamy wycięty z dyskietki pasek i trzymamy aż nie zaschnie.Gdy już zaschnie musimy posmarować oba fragmenty tak by klej złapał trzeci fragment.Teraz przykładamy trzeci fragment i mocno przyciskamy. Trzymamy aż do wyschnięcia. Przy każdym klejeniu mogą nas boleć palce, ale trzeba to znieść. Jeśli jednak nie masz cierpliwości wymyśl coś by je mocno trzymało, np. imadło.Gdy już nasze wszystkie fragmenty są mocno sklejone i dobrze się trzymają, to przyszła pora na przyklejenie ostatniego elementu jakim jest gąbka. Smarujemy klej i przykładamy. Przy tym etapie już nie trzeba się tak wysilać.

A efekt końcowy jest następujący.Jeśli nie chcemy by było widać fragment sklejenia, to możemy go w łatwy sposób spiłować pilnikiem do paznokci lub papierem ściernym. Ja tego nie robiłem ponieważ nie mam potrzeby tego ukrywać.

Pozdrawiam
DraG

Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies