14.12.2018 o 21:15

Najważniejsze różnice między Samsung Galaxy A6, a A7

W 2018 roku do sprzedaży weszły dwa nowe modele marki Samsung - Galaxy A6 w drugim kwartale, natomiast w trzecim Galaxy A7. I choć obydwa posiadają system Android 8.0 Oreo to różnice pomiędzy nimi mogą być znaczące. Poniżej prezentujemy zestawienie obu modeli, dzięki któremu zdecydujesz, który z nich najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Na pierwszy rzut oka - Samsung Galaxy A6 vs. A7

Już powierzchownie porównując te modele można dojść do pierwszych wniosków. Samsung Galaxy A7 jest nieco większy, gdyż mieści się w wymiarach 159,8 x 76,8 x 7,5 mm. W przypadku o kwartał starszego Galaxy A6 wielkość całkowita jest mniejsza, bo 149,9 x 70,8 7,7 mm. Mimo że Samsung Galaxy A7 jest większy i cięższy (o 5 gramów), to warto zwrócić uwagę na to, że jest też odrobinę cieńszy. Co prawda różnica jest niewielka (jedynie 2 mm), to jednak trzymając telefon w dłoni jest ona odczuwalna.

Wyświetlacz, rozdzielczość i odzwierciedlenie kolorów - Samsung Galaxy A6 vs. A7

Ponieważ modele różnią się wielkością, pojawia się także różnica jeśli chodzi o sam wyświetlacz. Obydwa telefony posiadają ekran typu Super AMOLED. W porównaniu do tradycyjnego wyświetlacza AMOLED, ten pozwala na rozjaśnienie ekranu o kolejne 20% i zmniejsza odbicie światła słonecznego aż o 80%. Oprócz tego jest to niezwykle korzystne rozwiązanie dla baterii, ponieważ Super AMOLED pozwala na mniejsze zużycie baterii o 20%.
 
Oprócz tego, obydwa modele posiadają 16M kolorów, zatem odwzorowanie barw w tych modelach jest niezwykle dobre. Należy jednak pamiętać, że wyświetlacze Samsunga odrobinę ocieplają obraz, a naturalne kolory są chłodniejsze. Co więcej, biorąc pod uwagę wielkość ekranu, Samsung Galaxy A6 posiada 5,6-calowy wyświetlacz, natomiast nieco nowszy A7 już 6-calowy. Taka różnica ma wpływ także na jego rozdzielczość, zatem w przypadku Galaxy A6 jest to 720 x 1480 px, przy czym Galaxy A7 charakteryzuje się większą rozdzielczością, bo 1080 x 2220 px.


Pojemność baterii i jej żywotność - Samsung Galaxy A6 vs. A7

W związku z tym, że Samsung Galaxy A7 jest większy, a wielkość wyświetlacza jest o całe 0,4 cala większa niż w przypadku Samsunga Galaxy A6, to istotne okazało się wbudowanie również większej baterii. Takie rozwiązanie sprawia, że obydwa telefony będą miały podobne zużycie baterii. Niemniej, wcześniej wspomniany wyświetlacz Super AMOLED pozwala na znaczną oszczędność energii. Toteż zarówno większy Samsung Galaxy A7, jak i niewiele mniejszy Samsung Galaxy A6, będą miały bardzo zbliżony czas działania na jednym ładowaniu.
 
Akumulator w Samsungu Galaxy A6 posiada pojemność 3000 mAh, która została delikatnie zwiększona w przypadku Samsunga Galaxy A7, gdzie bateria ma pojemność 3500 mAh. Warto również zwrócić uwagę na to, że wbudowane akumulatory są litowo-jonowe. Jest to nowy rodzaj baterii, który wymaga specjalnego użytkowania, ale ich żywotność przy właściwej eksploatacji jest znacznie dłuższa. Nie można jednak ani przeładowywać baterii, czyli trzymać urządzenia pod ładowarką, gdy jest naładowane do pełna, ani całkowicie rozładowywać. Optymalna i zalecana eksploatacja akumulatorów tego rodzaju to utrzymanie baterii na poziomie od 5 do 98%.

Pamięć wbudowana, RAM i użytkowa - Samsung Galaxy A6 vs. A7

Choć dotychczas opisane różnice nie były diametralne, to znacząca okazuje się różnica w pamięci tych dwóch urządzeń. Bowiem pamięć wbudowana w przypadku Galaxy A6 to zależnie od wybranego wariantu - 32 GB (wówczas 3 GB pamięci RAM) lub 64 GB (4 GB pamięci RAM), jednak do dyspozycji użytkownika pozostaje jedynie 22.1 GB. To zaś przy dłuższym użytkowaniu zmusza do wykorzystywania chmury albo regularnego zachowywania danych na dysku zewnętrznym. Zupełnie inaczej kreuje się sytuacja w przypadku Galaxy A7, gdzie dostępne warianty to 64 GB (RAM 4 GB) i 128 GB (RAM 6 GB). Wówczas użytkownik ma całe 50,2 GB lub 114,2 GB dla siebie.

Co więcej, obydwa modele mają możliwość zastosowania dodatkowej karty pamięci, które jednakowoż różnią się pojemnością. Samsung Galaxy A6 przyjmuje karty pamięci do 256 GB, a Samsung Galaxy A7 obsługuje karty aż do 512 GB. W ten sposób użytkownik może znacznie zwiększyć miejsce i przechowywać większą ilość plików.

W trosce o bezpieczeństwo i długą żywotność telefonu

Telefony jako urządzenia mobilne są najbardziej narażone na różnego typu uszkodzenia. Warto jest więc zadbać o dodatkowe zabezpieczenie przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. W trosce o wyświetlacz dobrze jest zastosować odpowiednią ochronę, czyli folię lub szkło hartowane. Nie ulega jednak wątpliwości, że folia zabezpiecza jedynie przed porysowaniem, natomiast solidne szkło hartowane może uchronić wyświetlacz przed pobiciem.

Popularnie stosowana ochrona w przypadku smartfonów to połączenie szkła hartowanego na wyświetlaczu i etui typu "plecki" do ochrony tylnej części urządzenia. Niemniej, w sprzedaży dostępne są również całkowite, zamykane etui, które stanowią pełną ochronę telefonu. Niezależnie od tego, na który model Samsunga się zdecydujemy, to etui do Samsung Galaxy A6 z 2018 roku, a także etui do Samsunga Galaxy A7 dobierzemy w sklepie IziGSM. Etui można dobierać zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami, ponieważ różnią się nie tylko sposobem ochrony, ale też materiałem wykonania i kolorem.


Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies