15.03.2014 o 16:40

[Wywiad z...] Wywiad z Psiara565

Hej :)

Dzisiaj porozmawiamy z młodą założycielką FanPage-a oraz kanału na YouTuBe-e. Miłośniczką psów, a zarazem ich treserką Psiarą.

Adres do FanPage-a: https://www.facebook.com/AnGi565
Adres do kanału na youtube: https://www.youtube.com/user/AnGi565


Na początek prosiłbym byś przedstawiła się i opowiedziała coś o sobie.

Nazywam się Angelika, mam 14 lat i mieszkam w Katowicach. Wychowywałam się wśród zwierząt i każdego dnia uczyłam się wszystkiego co dotyczyło życia i pracy z nimi. Odkąd pamiętam zawsze lubiłam szkolić psiaki, do teraz sprawia mi to wielką radość i satysfakcję. W szkoleniu psów interesuje mnie głównie rozwiązywanie problemów behawioralnych. W rodzinie mam kilka psiaków, a mianowicie Luckiego, Kajtka, Papiego, Lili i Aisze.

Dlaczego stworzyłaś FanPage?

Hmm... stworzyłam fanpage głównie po to żeby dzielić się pasją z innymi.

Jaka jest historia FanPage-a?

Fanpage założyłam 3 listopada 2012, początkowo zapraszałam na niego znajomych, zorganizowałam konkurs rzeczowy, znajomi psiarze pomagali mi troszeczkę w przybywaniu polubień i tak to było.

Czy zauważyłaś jakieś zmiany na fanpage-u od momentu jego powstania aż do dzisiaj?

Zauważyłam zmiany, jest dużo większa aktywność z czego się bardzo ciesze.

Co spowodowało że założyłaś kanał na youtube?

Kanał na youtube założyłam głównie dla siebie, żeby zamieszczać tam różne filmiki moich piesków żeby mieć fajna pamiątkę kiedyś, a przy okazji miłośnicy piesków mogą sobie pooglądać moje pociechy.

Możesz opowiedzieć krótką historię o kanale na youtube-ie?

Na youtube filmiki początkowo były straszne, bardzo słabej jakości, nie dopracowane i w ogóle... teraz wydaje mi się ze są dużo lepsze.

Czy oprócz swoich psów tresowałaś inne, jeśli tak, to możesz opowiedzieć kilka słów na ten temat?

Pewnie, że ćwiczyłam z innymi psami, były to psy moich znajomych albo przybłędy które dokarmiałam. Psiaki szkole tylko pozytywnie i najczęściej klikerem także bez względu na wiek każdy psiak się szybko uczył i uczy.

Zauważyłem na kanale youtube kilka poradników, wiec chyba tez dzielisz się wiedzą tresowania psów z fanami?

Fanów to ja nie mam, ale oczywiście dziele się wiedzą z innymi i zawsze staram się pomóc. Choć udzielając porad internetowo nie widząc danego problemu i zachowania psiaka bardzo trudno stwierdzić czy moja porada pomoże.

Dlaczego właśnie Psiara565, dlaczego taki nick?

Dlaczego, hihi, hmm... sama nie wiem, tak jakoś sobie kiedyś wymyśliłam i już tak zostało.

Na FanPage-u tworzysz konkursy, jakie to konkursy?

Konkursy tworzyłam z myślą o osobach które zaczęły śledzić mój fanpage, konkursy te były jak i są głównie fotograficzne. W pierwszych konkursach nagrody składały się z: dyplomu, przysmaków, notesu, "autografu", kalendarzyku i z czegoś tam jeszcze, ale już nie pamiętam.

A teraz z czego składają się nagrody?

Zazwyczaj teraz nagrodą jest dyplom, "autograf", (plan lekcji i zakładki do książek z moimi pieskami), próbka karmy, zabawka kosteczka o waniliowym zapachu, przysmaki, książeczki o zdrowiu psa i tym podobne np. w ostatnim konkursie można było wygrać m.in książeczkę o szkoleniu klikerowym.

Czy posiadasz sponsorów do nagród czy sama je sponsorujesz?
Tylko w ostatnim konkursie miałam sponsorów, a wszystkie poprzednie konkursy sama sponsorowałam.

A możesz podać nazwy sponsorów?

Sklep zoologiczny "Reksio" i Dogpassion

Czy coś zmieniło się w twoim życiu od powstania FanPage-a i kanału na YouTube-ie?

No trochę znajomych straciłam przez to że jestem taka psiara, ale dużo więcej znajomych zyskałam. No i w szkole trochę mnie wolają "psiara" itp. myślą że mi tym dokucza, ale ja się tym nie przejmuje.

Bardzo dziękuję za wywiad i poświęcony czas. Życzę dużo sukcesów :)
Pozdrawiam
DraG

Wywiad ten jest początkiem serii "Wywiad z...", w którym chciałbym przedstawiać młode osoby, które prowadzą ciekawe strony, FanPage, kanały na YouTuBe, czy blogi.

Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies