06.10.2016 o 0:14

a2mobile, to nowa sieć komórkowa

Witamy na rynku nową sieć komórkową, która zawitała u nas prawdopodobnie pod koniec sierpnia tego roku. Dokładnie nie wiem kiedy, ale po stronie można wnioskować, że było to po 19.08.2016.

Dlaczego uważam, że ta data?
Ponieważ w źródle strony jest informacja "Created by Mateusz on 19.08.2016" :) Także właśnie typuje, że pod koniec sierpnia albo na początku września powstała ta sieć.

No dobrze, ale co to za sieć?
To kolejna sieć komórkowa, która powstała na zasięgu Aero2. Pewnie niektórzy z was kojarzą tą firmę z darmowego internetu jaki oferuje firma Aero2 Sp. z o.o..

Jaki jest podstawowy cennik?
Podstawowy cennik prezentuje się następująco:

0,18 PLN za SMS-a
0,18 PLN za minutę
0,18 PLN za 1 MB internetu

Czyli po prostu wszystko za 18 groszy.

Można powiedzieć, że nawet fajny cennik, ale mogliby obniżyć cenę SMS-ów, jak jest np. w nju mobile, gdzie mamy 9 groszy za SMS-a.

Lecimy dalej.

Jakie pakiety można uruchomić w a2mobile?
W a2mobile mamy następujące pakiety.


(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Można powiedzieć, że pakiety również są interesujące. Porównując największy pakiet SYTY 25 PLN (lub SUTY) z Mobile Vikings, VIKING 24 PLN, to mamy tutaj o wiele lepsze korzyści, ponieważ dostajemy 10 GB, a nie 2 GB tak jak w przypadku Vikings i oprócz tego dostajemy również 100 minut na stacjonarne. Czyli mamy 5 razy więcej internetu i 100 minut na stacjonarne, a płacimy 1 złotówkę więcej. Ale znowu w Vikings, za 29 PLN mamy bez limitu stacjonarne, ale tylko 4 GB internetu.

Ale to kwestia własnej analizy.

Wracając dalej. Najmniejszy pakiet jaki oferuje, to jak widać 300 MB internetu, 50 SMS-ów i 50 minut do pozostałych sieci i bez limitu w a2mobile. Czy jest to opłacalne? Oczywiście, że tak, patrząc na to, że dostajemy to wszystko za jedyne 8 PLN, to w żadnej innej sieci nie dostaniemy w takiej kwocie tego co tutaj. Znowu porównując z Mobile Vikings, gdzie najniższy pakiet jest za 10 PLN i dostajemy 300 MB, bez limitu do Vikings i Play, 10 PLN na koncie i tylko 14 dni ważności konta.

A jak komuś jest mało, to mamy dodatkowe pakiety za 15 PLN.
Mamy tylko dwa pakiety, ale zawsze coś.I tu miła niespodzianka :) W żadnej sieci nie dostaniecie takiego pakietu jak w a2mobile. A konkretnie chodzi o ten pierwszy rozmowy i SMS-y na numery komórkowe bez limitu i 100 minut na stacjonarne, za jedyne 15 PLN.

Co to jest WiFi Calling?
To aplikacja od a2mobile, dzięki której nawet jeśli nie będziesz mieć zasięgu (co jest mało prawdopodobne ponieważ Areo2 ma zasięg prawie całej Polski, bo aż 97% i na dodatek w LTE), to po zalogowaniu przez aplikację WiFi Calling w zasięgu sieci WiFi będziesz mógł wykonywać połączenia.

Jest to świetne rozwiązanie, a cennik nie ulega zmianie w czasie korzystania z aplikacji i dalej jest taki sam jak z karty SIM.

Niestety aktualnie aplikacja jest dostępna tylko na Androida.

Jakie są skrótowe kody aktywacyjne i stanu konta?
Wszystkie kody można znaleźć na odpowiedniej podstronie a2mobile.pl/kody-ussd i tak powinno to wyglądać w każdej sieci, że wszystkie znajdują się na jednej stronie.  Te od stanu konta, od włączania i wyłączania pakietów oraz usług.
Stan konta sprawdzimy kodem: *111#

Jak doładować kartę?
Można to zrobić bezpośrednio przez stronę internetową oraz zakupując doładowanie w Żabce lub na Poczcie Polskiej (*111*kod#) oraz kodem doładowania z Plusa (*123*kod#).

Pytanie jak użytkownicy innych sieci zostaną przyciągnięci przez a2mobile?
Jeśli przeczytałeś ten wpis, to już powinieneś wiedzieć :)

A Ty co myślisz na temat nowej sieci? Czy zainteresowała Cię oferta a2mobile? Daj znać w komentarzu poniżej co myśli o tej sieci komórkowej :)

Pozdrawiam
DraG


Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies