09.08.2016 o 23:38

Przenoszenie numeru do NJU MOBILE z rachunkiem (na abonament)

Witam.

Dzisiaj chciałbym wam opisać jak wyglądało przenoszenie numeru do nju z rachunkiem (na abonament). Na początek chce was poinformować, że już posiadałem swój numer w Orange na kartę i przeniosłem go do NJU MOBILE na kartę.

Jak to wyglądało? Bardzo prosto, wysłałem tylko SMS-a i w ciągu 24 godzin mój numer został przeniesiony. A przenoszenie na abonament, czyli jak to zwie NJU MOBILE, do nju z rachunkiem, trwało kilka dni.

Najpierw zalogowałem się na stronie NJU MOBILE, następnie wybrałem opcję nju z rachunkiem, która jest widoczna po zalogowaniu. Następnie po przejściu na stronę zamówienia, wybrałem przeniesienie mojego numeru oraz jako dodatkową usługę rozmowy i internet za 19 zł.

Na czacie strony zapytałem ile będzie trzeba czekać na kuriera, który dostarczy nam umowę. Na to pytanie dostałem odpowiedź, że 4-5 dni. No więc postanowiłem, że poczekam na kuriera. Na maila dostałem informacje o złożeniu zamówienia oraz wzór umowy.

Dwa dni później dostałem informacje SMS-em, że kurier do mnie przyjedzie. Gdy kurier przyjechał podpisałem umowę. Oprócz umowy w kopercie była kartka z kodem i informację, że muszę zarejestrować numer poprzez wejście na stronę i wprowadzenie kodów.

Jeden kod miałem na mailu, a drugi na kartce, po ich wpisaniu na stronie dostałem informacje zwrotną, że nju z rachunkiem zostało aktywowane. Ale nie dostałem informacji SMS-em, ani na stronie nie było widać informacji, że numer już jest na abonament. Jedyna informacja jaką widziałem, to w zakładce Moja oferta, że oferta nju buzz jest w trakcie aktywacji.

Dlatego, że nie dostałem żadnego SMS-a, to sprawdzałem co kilka godzin na stronie, czy mam już nju z rachunkiem czy nie. Na następny dzień widać było, że numer już przeszedł, ale nadal nie dostałem informacji czy na pewno.

Dlatego postanowiłem napisać na czacie do NJU. Ale nie uzyskałem odpowiedzi jakiej oczekiwałem, tylko informacje, że w takiej sprawie powinienem zadzwonić na Biuro Obsługi Klienta, bo czat służy tylko do pomocy w zamówieniach oraz pomoc w dobraniu usług. Czyli taki bardziej czat sprzedażowy niż help desk.

Następnego dnia dostałem w końcu SMS-a, że numer został przeniesiony do nju z rachunkiem.

Podsumowując.
Kurier przyjechał po dwóch dniach, ale miał prawo opóźnić się maksymalnie do 5 dni. Na szczęście zjawił się szybko (według mnie, ponieważ zamówienie składałem po 20:00). A aktywacja nju z rachunkiem trwała ok. 2,5 do 3 dni.

Według mnie jest to szybko i prosto. Szkoda tylko, że nie można podpisywać umów w salonach Orange. Może kiedyś się tego doczekamy, ale nie wiadomo.

Na koniec jeszcze wyjaśnienie:

Co to jest "nju buzz"?
To podstawowa oferta nju z rachunkiem. Zawsze jak przenosimy numer do nju z rachunkiem mamy podstawowy cennik.

Gdzie limity wyglądają następująco:
- rozmowy na komórki i stacjonarne łącznie za maksymalnie 29 zł
- SMS-y i MMS-y za maksymalnie 9 zł
- maksymalnie 19 zł na 3 GB internetu

A cennik wygląda tak:
- 19 gr / min
- 9 gr / SMS
- 19 gr / MMS
- 19 gr / 1 MB internetu

Dlaczego wybrałem usługę "rozmowy i internet za 19 zł"?
Ponieważ jest to nowa usługa, która nie dawno została wprowadzona i jest opłacalna. Opłacalna ponieważ mamy nielimitowane minuty do wszystkich na komórki i 1 GB z limitem do maksymalnie 19 zł (łącznie), a w usłudze do komórkowych mamy same minuty za maksymalnie 19 zł, także z 1 GB internetu za tą samą kwotę bardziej się opłaca. A reszta bez zmian. Czyli minuty na stacjonarne za maksymalnie 10 zł, SMS-y i MMS-y za maksymalnie 9 zł.

Poniżej zdjęcie przedstawiające aktualną ofertę.Oczywiście nie zapomnijcie, że są dodatkowe usługi jak np. im dłużej tym lepiej, pakiety internetowe czy nawet skarbonka. Szczegóły znajdziecie na stronie njumobile.pl.

Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies