04.01.2016 o 21:58

Problem z zasięgiem i internetem w PLAY

Witam.

Chciałbym poinformować wszystkich klientów PLAY jak pozbyć się problemów z zasięgiem oraz z niedziałającym internetem.
Zadajecie sobie pytanie, zasięg 4 największych sieci komórkowych i brak zasięgu? Jak to możliwe?

Otóż jest to możliwe, ponieważ mało, który konsultant / sprzedawca (czy jak tam sobie ich zwiecie) informuje klienta o tym, aby w telefonie zmienić bardzo prostą i podstawową funkcję bez, której nie zawsze prawidłowo działa zasięg.

Zanim jednak do tego dojdziemy, zastanówmy się jak działa ten "zasięg 4 sieci komórkowych"?

Otóż jak wiadomo PLAY korzysta z zasięgu swoich nadajników oraz nadajników pozostałych 3 sieci komórkowych na terenie Polski. Są to takie sieci jak Plus, Orange i T-Mobile. Daje nam to oczywiście łącznie 4 sieci komórkowe.

W momencie kiedy nasz telefon łączy się z nadajnikiem, to przy domyślnych ustawieniach PLAY wybiera nadajnik położony najbliżej i taki który daje najmocniejszy sygnał. Czasem jest jednak tak, że źle łączy / wybiera nadajnik przez co mamy problem z wysłaniem SMS-a, wykonaniem połączenia. Łączy i łączy i nie może połączyć.

Problem jest właśnie w tym, że w telefonie mamy ustawione, aby wybierało sieć komórkową automatycznie. Jak rozwiązać ten problem? To proste, wystarczy w ustawieniach naszego telefonu znaleźć opcję wyboru sieci automatycznie i ręcznie. Po wybraniu ręcznie wyskoczą nam wszystkie dostępne sieci i w większości będzie pisać PLAY, a w nawiasie prawidłową nazwę sieci, bądź nazwę sieci, a w nawiasie PLAY.

Najlepiej wybrać taką, która najlepiej działa w położeniu w jakim się znajdujemy. Z tego co wyczytałem w internecie to podobno najlepszy zasięg daje Plus. Dlatego na początek wybierzcie Plus, jak nie pomoże spróbujcie z innymi sieciami.


Druga kwestia jaką chciałem poruszyć, to internet w PLAY.

Jak pewnie niektórzy z was zauważyli, też jest z tym problem. Gdy łączymy się z nadajnikami z innych sieci internet nie działa. Czasem może nam wyskoczyć jakiś dziwny trójkącik na pasku powiadomień naszego telefonu. To taka sama sprawa.

Rozwiązaniem tego jest włączenie roamingu w telefonie. Chodzi o włączenie w ustawieniach telefonu, a nie w ustawieniach numeru przez BOK czy stronę internetową. Nie pobiera nam żadnych dodatkowych kosztów i normalnie możemy wtedy korzystać z internetu.

Są to takie dwie proste sprawy, a zarazem utrudniające życie przez co kliencie się zrażają do sieci. A po prostu nie są doinformowanie o takich kwestiach - minusach.

Ja na szczęście testowałem wiele sieci komórkowych i wiem jak z daną siecią sobie poradzić. Jeśli macie jakieś pytania / problemy, to dajcie znać w komentarzach.
Pozdrawiam
DraG

Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies