24.01.2018 o 23:46

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update 24.01.2018

Zapoznaj się z najnowszymi funkcjami i zobacz, co Microsoft dodał do Windowsa 10.
Właśnie oficjalnie mój komputer pobrał najnowsze aktualizacje Windows 10 Fall Creators Update. Kompilacja systemu operacyjnego to 16299.125 (tak pisze u mnie) lub inaczej wersja 1709.

A więc jakie funkcje zostały wprowadzone w najnowszej aktualizacji Windowsa 10? Oto one:
- Importowanie modeli 3D
Otwórz przeglądarkę rzeczywistości mieszane, wybierz Remix 3D , a następnie zaimportuj model 3D. Wybierz Rzeczywistość mieszaną i dotknij dowolnego miejsca na ekranie, aby umieścić model w świecie.

- Animowanie modeli 3D w programie PowerPoint
W programie PowerPoint wstaw 3D model, a następnie duplikuj slajd. Wybierz model 3D, obróć go, wybierz Przejścia, a następnie zastosowuj przejście Płynna zmiana.

- Dodanie emoji (emotki) z klawiatury
Naciśnij klawisz logo Windows + kropka (.), aby otworzyć panel emoji, a następnie używaj emoji wszędzie tam, gdzie chcesz: w rozmowach, dokumentach, a nawet w wyszukiwarce sieci web. (ta funkcja dostępna jest tylko w języku angielskim)

- Przypinanie kontaktu do paska zadań
Wyświetlaj powiadomienia od ulubionych kontaktów bezpośrednio na pasku zadań. Wybierz Kontakty  > Znajdź i przypnij kontakty, a następnie wybierz kontakt do przypięcia.

- Dzwonienie do kogoś w programie Skype z poziomu paska zadań
Szybkie łączenie się z przypiętymi kontaktami. Na pasku zadań, wybierz kontakt, który ma połączenie z programem Skype, a następnie wybierz pozycję Skype > Zadzwoń.

- Przypinanie często używanych witryn
Włączaj szybciej ulubione strony internetowe, przypinając je do paska zadań. W programie Microsoft Edge otwórz witrynę, wybierz Ustawienia i nie tylko > Przypnij tę stronę do paska zadań.

- Wyróżnianie tekstu lub dodawanie notatek w e-bookach
Otwórz książkę elektroniczną w programie Microsoft Edge — np. kucharską lub powieść — i zaznacz fragment tekstu na stronie, a następnie wybierz Zaznacz lub Dodaj notatkę.

- Dyktowanie
Mów, aby napisać e-mail lub wiadomość zamiast je wpisywać. Wybierz klawiatura dotykowa  na pasku zadań, wybierz mikrofon  lub naciśnij klawisz logo Windows   + H, a następnie dyktuj. (ta funkcja dostępna jest tylko w języku angielskim)

- Poprawianie napisanych liter
Nie pozwól, aby pomyłki Cię spowalniały, gdy robisz notatki piórem cyfrowym. Aby rozpocząć, wybierz pozycję Klawiatura dotykowa na pasku zadań, wybierz ikonę ustawienia klawiatury, a następnie wybierz panel pisma ręcznego . Jeśli napiszesz nieprawidłowo literę, możesz ją łatwo poprawić. Po prostu napisz na niej inną literę.


Oprócz tego została wprowadzona usługa pliki na żądanie w usłudze OneDrive

Pliki na żądanie ułatwia dostęp do wszystkich plików w OneDrive bez konieczności ich wszystkich pobieranie i używanie ilości miejsca do magazynowania na urządzeniu.
 
Po włączeniu na pliki na żądanie, można wyświetlić wszystkie pliki w Eksploratorze plików i uzyskiwanie nowych informacji na temat każdego pliku. Nowe pliki utworzone w trybie online lub na innym urządzeniu są wyświetlane jako pliki tylko w trybie online, które nie mają miejsca na urządzeniu. Gdy masz połączenie z Internetem, można będzie korzystać z plików, takie jak każdy inny plik na urządzeniu.

Za pomocą OneDrive pliki na żądanie można:
- Ustawianie plików i folderów, aby były zawsze dostępne lokalnie na urządzeniu przenośnym
- Za udostępnianie plików tylko online oszczędzanie miejsca na urządzeniu
- Ważne informacje dotyczące plików, takie jak czy są udostępniane lub ich wygląd

Źródła:
Aktualizacje Windows
Plik na żądanie
Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies