13.01.2018 o 18:03

Czy Surface Phone od Microsoftu powstanie?

Ostatnio znalazłem informacje w internecie na temat tego, że Microsoft opatentował jakiś czas temu urządzenie. Jakie urządzenie?

Mowa o mobilnym urządzeniu ze składanym ekranem na pół z możliwością obracania w obie strony o 360 stopni, więc wskazuje to właśnie na dwa hasła które często padają czyli Surface Phone i Andromeda. Prawdopodobnie właśnie o to urządzenie tutaj chodzi.

Podobno Microsoft opatentował ten projekt dlatego ponieważ uważa, że użytkownicy Smartphonów chcą coraz to większe ekrany, ale chcieliby żeby ich telefon mieścił się w kieszeni. I tutaj do gry wkracza rozwiązanie od Microsoftu ze składanym ekranem.

Nie od tylko Microsoft wpadła na pomysł ze składanym ekranem. W internecie dużo jest takich przykładów, ale Microsoft może być pierwszym który oficjalnie wyprodukuje takie urządzenie. I wszystko wskazuje, że może to być już w tym roku.
Oczywiście znowu może się okazać, że urządzenie będzie świetne, a system nie nadający się do użytkowania. Jak w przypadku mojej Lumi 950, która jest świetnym sprzętem, ale są co chwile problemy z oprogramowaniem. Szkoda, bo np. aparat o rozdzielczości 4K jest naprawdę dobrej jakości.

Wracając do tematu Surface Phone. Microsoft wyjaśnia również, że urządzenie to będzie mogło korzystać z różnych trybów pracy m. in. trybu mobile oraz tablet, możliwe, że dojdzie do tego tryb PC. Ale to chyba była by już przesada :) Chociaż może też skończyć się tak, że będą dostępne pierwsze dwa, a kolejny po podłączeniu do stacji dokującej jak w przypadku Lumi 950 czy Alcatel IDOL 4 PRO. Może też być tak, że jak urządzenie jest złożone to ma tryb mobile, a jak rozłożone to tablet.

Po Microsoftcie można się spodziewać wszystkiego :) Mam tylko nadzieję, że to urządzenie będzie naprawdę dobrej jakości i jego system również. Microsoft może i ma porażki jak z Windows Phone 10, ale jakby nie patrzeć to duża część osób korzysta z Windowsa 10, 8, 7 czy nawet jeszcze XP (na starych urządzeniach) i jeszcze większa część osób korzysta z Pakietów Office, które są dostępne praktycznie na każde urządzenia, m.in. iOS, czy Android.

A nawet na spory udział w serwerach, tam też przecież ma swój system Windows Server. Więc moim zdaniem, to że nie udało z ostatnimi Lumiami i Windows Mobile 10 można będzie im wybaczyć jak powstanie Surface Phone i będzie naprawdę dobrym urządzeniem. Jeśli nie to tym bardziej straci Mobilnych fanów którzy naprawdę liczą na dobrą wiadomość.

Oczywiście wszystko okaże się za jakiś czas, tymczasem poniżej kilka wizualizacji wykonanych przez grafika David Breyer na podstawie opisu patentu.

Widzicie? Czy to nie przyciąga uwagi i zainteresowania się takim sprzętem, który może mieć większe możliwości od dotychczasowych urządzeń mobilnych? Moją uwagę przykuwa i naprawdę jestem ciekaw tego sprzętu :)

Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies