14.06.2014 o 21:15

Zmiana litery dysku, partycji, napędu w Windows 7

Jak zmienić literę dysku, partycji lub napędu na komputerze z Windows 7? Jak zmienić inne ustawienia dysków, partycji i napędów?

Postanowiłem, że dzisiaj odpiszę na te pytania. Pamiętajcie jednak, że nie można pochopnie zmieniać ustawień związanych z dyskami i partycjami. Dlaczego? Ponieważ możemy uszkodzić sobie system lub skasować wszystkie pliki. Więc pamiętajcie, aby czytać dokładnie wszystkie wyskakujące komunikaty.

No więc zaczynajmy. Na początku musimy wejść w Zarządzanie dyskami. Gdzie znajduje się ten program? Aby do niego wejść znam dwa sposoby.

Pierwszy sposób:
Klikamy Start, wchodzimy w Panel Sterowania. Wybieramy System i zabezpieczenia, następnie Narzędzia administracyjne, później Zarządzanie komputerem. W tym oknie po lewej stronie wybieramy Magazyn, a w nim Zarządzanie dyskami.

Drugi sposób:
Ten sposób jest szybszy. Klikamy Start i wybieramy po prawej stronie Uruchom lub klawiszem skrótowym Okienko Windows + R. W tym okienku wpisujemy diskmgmt.msc i klikamy Enter.

Po wejściu w program, wybierając jeden z powyższych sposobów wyskoczy nam okienko zawierające nasze dyski, partycje, napędy itp. Okno to wygląda następująco:Gdy już wiemy której partycji, napędu itp. chcemy zmienić nazwę litery, to klikamy na nią prawym klawiszem myszy i z opcji wybieramy Zmień literę dysku i ścieżki... Wyskoczy okienko w którym wybieramy Zmień... i z rozwijanej listy wybieramy literkę jaką chcemy przypisać i klikamy OK.

Może nam wyskoczyć informacja o tym, że już jakaś partycja, dysk, napęd posiada taką literę i że zostanie ona zmieniona po ponownym uruchomieniu komputera. Klikamy OK i po zmianie uruchamiamy ponownie komputer i zmiany są wprowadzone.

Pozdrawiam
DraG

Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies