25.05.2013 o 22:52

NicEdit - mały i prosty edytor tekstowy na stronę www

Poszukujesz prostego, mało zajmującego edytora na stronę internetową, a zarazem takiego który spełni twoje oczekiwania? Oto jest, mały, skromny, edytor tekstowy, jego funkcjonalność w tak małym pliku mnie powala, jego nazwa to NicEdit.

Dlaczego polecam ten edytor? Ponieważ sam go używam w swoim CMS-ie i na każdej stronie jaką tworzę. Ma podstawowe funkcje i myślę, że nic więcej mu nie trzeba w tak małym rozmiarze, to i tak dużo funkcji.

Funkcje tego systemu; pogrubianie, pochylanie, podkreślanie tekstu, przesuwanie tekstu do lewej, do środka, do prawej, justowanie tekstu, numerowanie, punktowanie, zmiana rozmiaru czcionki, typu czcionki, formatu, dodawanie i usuwanie wcięć, zdjęć i odsyłaczy (linków), możliwość zmiany koloru tekstu, tla tekstu, tekst jako indeks górny i dolny np. gdy piszemy, coś do jakiejś potęgi  cośjakaś, przekreślenie tekstu, linia dzieląca tekst <hr>, możliwość usunięcia wszystkich zmian w tekście, edycja w postaci HTML. Można też dodawać zdjęcia bezpośrednio ze swojego komputera :)


Tak wygląda układ edytora, zależny od szerokości pola do jakiego podepniemy edytor:


A tak przykładowe efekty:
Przykładowy tekst
Przykładowy tekst
Przykładowy tekst
  1. Przykładowy tekst
  • Przykładowy tekst
Przykładowy tekst
Przykładowy tekst
Przykładowy tekst
Przykładowy tekst

Komentarze
© 2010 - 2024 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies