24.04.2015 o 15:20

Total Commander - Jak połączyć się z serwerem FTP?

Tym razem coś dla tych co używając serwerów FTP. Pokaże wam jaki program jest do tego dobry i w jaki sposób skonfigurować połączenie z serwerem FTP.

A więc zaczynajmy. Na początek oczywiście musimy ściągnąć program Total Commander. Wystarczy wpisać w google. Ja polecam ten link https://totalcmd.pl/. Gdy już zainstalujemy i załączymy, to wyskoczy nam okienko i naciskamy na przycisk z takim samym nr-kiem o jaki nas program prosi. Gdy klikniemy inny, to program po prostu się wyłączy.

No dobra, już koniec. Konkrety.

Aby się połączyć, trzeba stworzyć profil konta FTP. Wybieramy ikonkę z napisem FTP lub Sieć -> FTP Połączenia. Możemy równiez włączyć za pomocą klawiszy CTRL + F.Wyskoczy nam okienko z listą naszych połączeń, które wygląda tak:Jest bardzo proste, aby dodać nowe, po prostu klikamy przycisk Nowe połączenie.... I wyskakuje następujące okienko, które też jest bardzo proste i zrozumiałe.Nas interesują tylko cztery pierwsze pola tekstowe.
Sesja - Tutaj podajemy nazwę jaka będzie wyświetlać się na liście serwerów
Nazwa hosta[:port] - Po prostu adres serwera, czasem jest podawany jako IP (np. 123.123.123.123), a czasem jako domena (np. ftp.serw.er). Można też skorzystać z prostych skracaczy linków i wtedy będzie nam łatwiej zapamiętać nazwę domeny niż adres IP (przydatne gdy chcemy się połączyć z innego komputera niż zawsze).
Użytkownik - Czasem jest podawana nazwa, a czasem e-mail, wszystko zależy u jakiego usługodawcy mamy serwer.
Hasło - to chyba oczywiste.

Po wypełnieniu tych pól klikamy OK, okienko się zamknie, a na liście pojawi się serwer. Gdy chcemy połączyć klikamy na nasz serwer, a następnie na przycisk Połącz.

Pamiętaj!
Jeśli wyskoczy jakiś błąd lub zbyt długo się nie łączy, to prawdopodobnie źle zostały wpisane dane i trzeba je zeedytować.
Pozdrawiam
DraG

Komentarze
© 2010 - 2021 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies