08.10.2016 o 9:00

WordPress i Contact Form 7 - Dynamiczne wypełnianie pól własnymi zmiennymi

Chcesz przypisać własne zmienne / wartości do pól w Contact Form 7?
Na przykład, formularz zgłoszeniowy w którym musi być zawarta taka sama informacja jak na stronie zgłoszenia, np. nazwa szkolenia, id szkolenia itp. Ale nie wiesz jak przekazać te zmienne do Cotnact Form 7?

Jeśli tu jesteś, to pewnie zauważyłeś, że nie można tak po prostu przypisać zmiennych do formularza kontaktowego? A próby wypełniania pól przez JavaScript lub jQuery nie powodzą się?

Znalazłem na to rozwiązanie i chcę podzielić się nim z Tobą. Testowałem je jedynie na polu tekstowym. Rozwiązanie to wymaga zainstalowania dodatkowej wtyczki, która nazywa się Contact Form 7 Dynamic Text Extension i można ją pobrać stąd www.pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7-dynamic-text-extension.

Po pobraniu, zainstalowaniu i włączeniu wtyczki przechodzimy do Contact Form 7 i w miejscu gdzie chcemy zamieścić pole tekstowe wpisujemy je używając następującej składni:
[dynamictext my-text 'CF7_ID_POST']
Gdzie:
- dynamictext - to właśnie typ naszego pola
- my-text - nazwa pola do wpisania w treści wysyłanego formularza
- CF7_ID_POST - przykładowy shortcode z którego będziemy pobierać zmienną np. id posta

Kolejnym krokiem jest utworzenie shortcodu w pliku functions.php w szablonie strony, w którym będziemy pobierać naszą zmienną.
Przykład:
function cf7_id_post($atts){
    global $post;
    return get_the_title($post->ID);
}

add_shortcode('CF7_ID_POST', cf7_id_post);
Pamiętaj, że jest to tylko przykład i możesz zamieścić tam dowolne informacje.

Jeśli masz problem z wyświetleniem wartości lub znasz inne rozwiązania dla takich problemów daj znać zostawiając komentarz pod tym wpisem.
Pozdrawiam
DraG


Komentarze
© 2010 - 2018 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies