11.04.2015 o 21:45

Opinia o Windows Phone 10 Technical Preview

Windows, Windows, Windows.. Dlaczego wersja 10-ta wcale nie pasuje do Microsofta?
Otóż po wczorajszej "Premierze" dostępnej na większość modeli Lumii wcale nie jestem zadowolony.

Myślałem, że będzie jakaś super wypasiona wersja skoro na tyle modeli, a jednak nie. Sama próba połączenia się przez aplikacje Windows Insider z serwerem Microsoftu kończyło się niepowodzeniem. Przez jakieś osiem prób nie mogłem się połączyć. Gdy już wreszcie się połączyłem i zaczęło mi pobierać, a później instalować, to już się nie mogłem doczekać przetestowania.

System instalowałem na swojej Lumii 625.

Gdy już system się zainstalował i załączył, byłem poproszony o podanie PIN-u do karty SIM, jak zawsze przy włączaniu telefonu. W momencie kiedy wpisałem PIN i nacisnąłem przycisk "Zatwierdź" system się zawiesił... i tak oto został system stał i stał... nic nie dało się zrobić. Jedyna opcja to oczywiście "Restart", który zawsze wykonuje się przytrzymując klawisz blokady klawiatury wraz z klawiszem głośności aż do momentu kiedy nie zawibruje. Czasem trochę dłużej, czasem krócej...

No nic, pomyślałem, że to może dlatego, że pierwsze uruchomienie. Więc próbowałem znowu i tak kilka razy i cały czas to samo. Wtedy uznałem, że może dlatego, że za dużo nie "zwiedziłem systemu". Wtedy ominąłem wpisywanie kodu PIN i tak bez karty zacząłem zwiedzać system.

Zwiedzając sobie tak cały system zauważyłem, że co chwile się przycina, samo rozsuwanie i zsuwanie paska szybkiego uruchamiania (ten górny) powodowało jego przycinanie. Oprócz tego niektóre aplikacje się nie załączały...

Po samym naciśnięciu przycisku "Windows" powrócenie do głównego pulpitu powodowało przycinanie...

Co do zdjęć wyglądu Windows Phone 10 Technical Preview, to niestety ich nie robiłem. Ale są wrzucone przez użytkowników forum windowsmania.pl, pod tym linkiem https://www.windowsmania.pl/.../nowosci-w-systemie-19983/.

Gdy już się trochę pobawiłem przycinającym systemem, to postanowiłem po raz kolejny spróbować wpisać PIN do karty SIM. Oczywiście nic to nie dało... Po tych wszystkich przycinaniach, zawieszaniach i próbie zatwierdzenia hasła PIN postanowiłem, że już dłużej tak nie mogę i postanowiłem przywrócić do wersji Windows Phone 8.1.

Można to zrobić za pomocą programu Windows Phone Recovery Tool. Jak to zrobić opisane jest na stronie https://www.windowsphone.com/pl-pl/../recover-my-phone.

Co do opinii innych użytkowników można było je zobaczyć na aplikacji Windows Feedback, która została zainstalowana wraz z systemem (nie ma jej Sklepie). W tej aplikacji też można było dodać swoją opinię lub wyszukać podobną dodaną przez kogoś i jeśli okazało się, że jest taka jak nasza, to można było kliknąć przycisk "+ ja też" (czy jakoś tak). I w niektórych przypadkach tych kliknięć było dużo, czyli dużo osób miało podobne błędy do moich. Były też inne, ale nie pamiętam jakie. Jedyne co kojarzę, to coś z wyskakiwaniem niebieskiego ekranu w czasie wychodzenia z aplikacji (czy coś w tym stylu).

Podsumowanie
Pytanie do producentów
- Jak mogliście wypuścić tak słabą wersję Windows Phone 10? Rozumiem, że jest to wersja developerska, ale żeby aż tak ją zniszczyć?

No nic, poczekamy na premierę oficjalnej wersji Windows Phone 10.
Komentarze
© 2010 - 2024 - Karol Drąg
Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka plików cookies